Historie

3. června 2012 v 23:42 |  VLKODLACI
Vůbec první vlkodlak vznikl hodně dávno, před několika tisíci lety, kdy se ještě běžně užívala klasická magie (kletby a podobně). V jedné vsi kdesi na východě žil jistý muž, kterému přestal být lidský život vzácný a povraždil nejen svou rodinu, ale i mnoho dalších obyvatel vesnice. Tento muž byl vyhnaný do lesů, kde se sblížil s vlky a ty potom po nocích přiváděl do vesnic a štval je na lidi. Místní na něj seslali prokletí. Prokletí, ze kterého vznikl vlkodlak. Za každé úplňkové noci, té před úplňkem a té po něm se z něj stala bestie lačnící po krvi. Proč udělali z vraha ještě něco mnohem silnějšího? Podle legendy sebou vlkodlačí prokletí nese velké útrapy. Lidé ho zavrhli, vlci z něj ucítili silného protivníka a utekli a on se tak sám a v bolestech každý měsíc měnil v někoho, komu se vraždění stalo povinností a tak se mu postupem času mělo zprotivit…


A protože je vlkodlak nesmrtelný, trpěl tak až do dob, dokud se nevytratil všem z povědomí a nikdo neví, kde je mu konec. Brzy ovšem lidé přišli na to, že se jim kletba poněkud vymkla z kontroly. Každý, koho vlkodlak poranil, se stal stejnou zrůdou. To už ale kletba nešla vzít zpátky a tak se vlkodlaci pomalu začali rozšiřovat. A spolu s tímhle zjištěním vznikla i "Legenda". Spis, který dali dohromady ti, co prokleli prvního vlkodlaka. Ve snaze ochránit sebe a své rodiny sepsali jistá pravidla, která každý vlkodlak dodržuje, více, či méně. Každý, kdo se stane vlkodlakem, má dodržování legendy v instinktech, aniž by si to nějak uvědomoval.
V legendě se praví například o tom, že vlkodlaci nevkročí na půdu, kde to všechno začalo. V dnešní době je to téměř celý stát (ve hře stát blíže neurčený, protože Vaše postavy pochází z různých koutů a ve hře se do různých zemí mohou dostat, proto tohle místo jen berme v potaz, že existuje, ale nijak přesněji ho nespecifikujeme). Také tam je zmínka o tom, že "nezabiješ svou rodinu". Kdo ví, jak to ti, kteří legendu spisovali, mysleli. Vlkodlaci to berou tak, že nezabijí žádného dalšího vlkodlaka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama