Schopnosti

3. června 2012 v 23:53 |  UPÍŘI - Kuei-jin
Jak už bylo zmíněno, upíři jsou vlastně mrtví. Aby zůstali "naživu", potřebují krev. Jednou z jejich "schopností" je tedy sát krev. Lidskou, nebo zvířecí. Na tom už tolik nesejde. Jen prostě potřebují krev, aby se udrželi při životě. Mladší upíři ji potřebuji ve větším množství a častěji, než upířy starší, kteří bez krve vydrží i několik týdnů až měsíců.


Upíři se dokážou perfektně regenerovat, a to právě proto, že se živí krví. Jejich tělo krev vstřebává a díky ní se dokáže uzdravit z každé nemoci, zacelit svá zranění. Někdy, pokud se upír zraní velmi vážně, je zapotřebí, aby se zcela zregeneroval, aby se napil čerstvé krve.
Upíři také vládnou nadlidskou silou, rychlostí a dokážou se dobře orientovat ve tmě, vzhledem k tomu, že většina upírů se "krmí" hlavně v noci.
Síla upírů roste s jejich stářím. Čím je upír starší, tím je silnější, rychlejší a dá se říct "mocnější". Funkce jeho těla se o to méně podobají tomu lidskému. Čím starší upír, tím méně potřebuje spánku, jeho reflexy jsou rychlejší, je bystřejší, lépe cítí i vidí.
Potom je tu další věc, kterou někdo považuje za "schopnost", jiný za "slabost". Když se upír napije upíří krve... Jakmile upír pozře krev jiného upíra, může to mít různé následky. Jeden z možných je jakési zdivočení. Dokud jeho krev nepřijme krev jiného upíra, může sám nad sebou ztratit kontrolu a chovat se spíše jako zvíře, jen instinktivně, dravě a divoce. Z toho také plyne, že jakmile se někdo promění v upíra - pozřením upíří krve, je nějakou chvíli divoký a nezvladatelný. Další možná reakce je dočasné zesílení všech smyslů a intenzivnější prožívání veškerých smyslových podnětů. Délka těchto stavů vždy záleží na tom, kolik krve druhého upíra pozře. Nikdy se nemůže stát, že by upír vypil upíra do dna, právě proto, že jeho krev nechce jen tak snadno přijmout krev druhého upíra a dříve nebo později donutí každého upíra se odtrhnout včas, ještě než by druhého upíra vysál. Většinou tyto stavy trvají od několika desítek minut po několik hodin.
Upíři,kteří se upíry již narodí, mají všechny schopnosti shodné, jako upíři "vytvoření", jen je dokážou mnohem lépe ovládat a tím, že je pilují již od samého narození, jsou jejich schopnosti, síla a řekněme "moc" o dost silnější.

Vzhledem k tomu, že všichni upíři jsou už v podstatě mrtví, jsou také nesmrtelní. Proto, pokud se člověk stane upírem, jeho růst se zastaví přesně ve chvíli, kdy se to stane. Pokud v upíra proměníte dítě, už nikdy nedospěje (fyzicky).
Narození upíři jsou z části svého života "živí". Proto rostou. Stejně tak ale k životu a k růstu potřebují přijímat krev. Jejich tělo totiž krev vstřebává. Jakmile narozený upír dospěje, dále už neroste. Většinou se jejich růst zastaví přibližně mezi 18. A 22. Rokem jejich věku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama